قلیان چوب گردو در سایز های و طرح های مختلف/Hoka/hoka/Hoka/Hoka

قلیان چوب گردو یکی از بهترین و قدیمی ترین نوع از قلیان ها می باشد و در تمام نقاط ایران مورد استفاده تمامی مردم می باشد مجموعه هوکا قلیان یکی از بهترین  و کامل ترین خط تولید این نوع از قلیان ها را دارا می باشد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

قلیان چوب گردو

قلیان چوب گردو در تمامی و و ابعاد مختلف و همچنین در سایز های مختلف نیز موجود می باشد و همچنین در طرح های لاکچری به صورت فلزی چوبی نیز تولید می شود.

مشخصات قلیان چوب گردو

یکی از معروف‌ترین چوب‌هایی که برای ساخت قلیان استفاده می‌شود چوب درخت گردو است. بهترین چوب گردو هم چوب گردوی کهور (کور)، سرخ و توت است که به رنگ‌های مات و سفید وجود دارد. این چوب از کیفیت مناسبی برخوردار بوده و بسیار بادوام و ماندگار است. چوب درخت گردو ظاهر زیبایی نیز به قلیان می‌‌دهد. چوب تنه (میانه) قلیان چوب گردو از درخت گردوی مناطق غربی و سردسیر ایران مثل تبریز، کردستان، کرمانشاه و یا همدان تهیه می‌شود. چوب‌هایی که برای تهیه قلیان مورداستفاده قرار می‌گیرند باید کاملاً سالم و بدون پوسیدگی باشند. مزیت چوب درخت گردو نسبت به سایر چوب‌ها برای قلیان چوب گردو این است که این چوب جاذب بو می‌باشد. چوب گردو در مجاورت نم و رطوبت ترک برنمی‌دارد. جهت اطلاع از مشخصات قلیان چوب گردو به سایت‌های فروش آنلاین مراجعه نمایید.

قلیان چوب گردو

آب‌بندی قلیان چوب گردو

برای آب‌بندی قلیان چوب گردو معمولاً از یک‌تکه پارچه خیس یا فویل (آلومینیومی) استفاده می‌کنند به این صورت که دورتادور قلیان می‌پیچند تا طعم چوب نو از بین برود. همچنین از روغن الف (elf) که در فروشگاه‌های ابزارآلات می‌توان تهیه کرد؛ اما انتخاب بهتری نیز وجود دارد و آن روغن‌زیتون است که در بسیاری از موارد حتی از روغن الف نیز بهتر می‌باشد. پیش از استفاده از قلیان چوب گردو باید با یک سیخ‌داغ تنه میانی آن را بسوزانید با این عمل پرزهای آن سوخته شده و هنگام کشیدن قلیان چوب گردو دیگر خورده‌های چوب وارد دهانتان نمی‌‌شود. سپس به مدت نیم ساعت آن را درون آب ولرم قرار دهید تا سوراخ‌ها و منافذ آن کاملاً گرفته شود.
شیوه نگهداری از قلیان چوبی
شیوه نگهداری از قلیان چوبی نسبت به قلیان‌های فلزی کمی دشوارتر می‌باشد به این دلیل که اگر به‌درستی از آن نگهداری نشود ممکن است ترک بردارد. باید هرچند وقت یک‌بار آن را تمیز کنید و پس از هر بار استفاده از آن باید آب داخل کوزه آن را خالی کرد زیرا ممکن است سبب باد کردن میانه چوبی شود و همچنین امکان دارد تنگ آب آن بشکند.

آب‌بندی قلیان چوب گردو
قیمت قلیان چوب گردو

قیمت قلیان چوب گردو بستگی به نوع چوب، سایز تنه و نوع طرح آن دارد. به دلیل اینکه قلیان چوب گردو از چوب مرغوبی ساخته می‌شود و ترک برنمی‌دارد و نسبت به سایر قلیان‌های چوبی قیمت بیشتری دارد سایت هوکا در جهت رفاه و آسایش مشتریان عزیز اقدام به تولید و فروش قلیان چوب گردو و قلیان‌های دیگر کرده است که در صورت خرید این محصولات به شکل مستقیم از طریق سایت می‌توانید خرید آسان و مطمئنی را تجربه کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
Call Now Buttonمدیریت فروش