شرکت ساخت قلیان در ایران

بهترین شرکت ساخت قلیان در ایران با تولید مرغوب ترین محصول، اقدام به فروش قلیان به صورت اینترنتی و بی واسطه با قیمت مناسب نموده و در راستای رضایت مشتری تلاش می نماید. ارسال آن به سراسر کشور امکان پذیر می باشد.

شرکت ساخت قلیان در ایران

روش ساخت قلیان چوبی

روش ساخت قلیان چوبی

در ایران از گذشته، قلیان چوبی رایج بوده و الان نیز کاربرد زیادی دارند.

قلیان یک وسیله ای آبی برای کشیدن تنباکو می باشد.

قلیان از جنس چوب دارای صدای قل قل بسیار زیادی هستند و برای استفاده از قلیان نوع تنباکوی چوب و خوانسار از این محصول استفاده می گردد.

یکی از مشهورترین چوب هایی که برای ساخت قلیان استفاده می شود چوب درخت راش می باشد. چوب درخت پسته یا گردو نیز چوب های با کیفیت و مستحکمی هستند که بسیار با دوام و ماندگار و مقاوم می باشند و بر روی آن ها نمایی زیبا کار می شود.

اجزای قلیان شامل:

میانه یا تنه، شیشه یا کوزه، آتشدان، سینی قلیان، شلنگ یا نی می باشد.

در ایران یکی از صنایع دستی سنتی خراطی است.

برای ایجاد سطح صاف و نا متعارف باید از مغارهای تیز استفاده نمود.

متقارن سازی در ساخت بدنه چوبی قلیان، بسیار حائز اهمیت می باشد. چوب های نرم و اندکی مرطوب مناسب این کار هستند.

ابتدا نوع چوب انتخاب می شود، سپس بدنه آن را به وسیله رنده و اره نواری برش می دهند، چوب بریده شده را محکم به دستگاه خراطی وصل می کنند و توی آن را به وسیله سه نظام خالی کرده و توسط سمباده قسمت خارجی آن را پرداخت و بعد آن را کیلر کاری می کنند.

افراد متخصص و مجرب در این زمینه محصول را با استفاده از سوهان، تیشه، انبردست، چکش، گیره، سندان، چرخ سمباده، مته دستی و چاقو تولید می کنند. توسط دستگاه خراطی، چوب را با حرکت دورانی تراش می دهند و به آن شکل می بخشند. این دستگاه شامل چند ابزار دستی می باشد که دو بازوی فلزی آن حول محور چوب می چرخد و مغار با ایجاد خراشیدگی و فرو رفتگی شکل و فرم مورد نظر را ایجاد می نماید.

مرغک قبل از فرو رفتن در چوب، روغن کاری می شود، مرکز دو مرغک باید در یک خط و امتداد قرار گیرد تا لنگ نزند و از تراش بزرگترین قطر ممکن حاصل گردد.

راهنمای خرید قلیان دست ساز

راهنمای خرید قلیان دست ساز

برای خرید قلیان دست ساز می توانید آن را به صورت آنلاین و غیر حضوری با قیمت مقرون به صرفه سفارش دهید و در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید و خریدی آسان و مطمئن را تجربه کنید.

از مزایای خرید اینترنتی دسترسی آسان به محصول و صرفه جویی در وقت و هزینه است.

جهت اطلاع بیشتر و استعلام قیمت محصول، با کارشناسان این مجموعه ارتباط بگیرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
Call Now Buttonمدیریت فروش